fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

Zaopiekować się czyjąś historią
Edukacja Historia

Zaopiekować się czyjąś historią

„Nigdy już nie usłyszymy tych pieśni, które były tu śpiewane. Nigdy nie usłyszymy tych głosów, zawołań. Tych imion… I trzeba zaklinać na nowo”.
Zabieramy Was w magiczną podróż do Sejn, do Ośrodka Borderland – Pogranicze, Sejny.
Dlaczego zabieramy Was w tak daleką podróż? Bo chcemy żebyście posłuchali i zobaczyli jak wracając do tego co było można wspaniale wpływać na teraźniejszość i przyszłość.
Nie ukrywamy, Pogranicze było i jest dla nas ogromnym źródłem inspiracji. Bo przecież Ostróda też jest miejscem o niezwykłej, trudnej ale i wspaniałej historii. Nam też się marzy, żeby dzieciaki i młodzi ludzie czuli dumę i wieź z naszym miastem. Żeby czuły, że to tu jest centrum ich śiata.

To dlatego wracamy już niedługo do zajęć w realu i rozplątywania poplątanych tu ścieżek ludzkich historii. Szczegóły już po weekendzie, a tymczasem posłuchajcie, jak pięknie swoją opowieść o miejscu snuje Bożena Szroeder.
……………………..
#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego- ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *