Zaopiekować się czyjąś historią

„Nigdy już nie usłyszymy tych pieśni, które były tu śpiewane. Nigdy nie usłyszymy tych głosów, zawołań. Tych imion… I trzeba zaklinać na nowo”.
Zabieramy Was w magiczną podróż do Sejn, do Ośrodka Borderland – Pogranicze, Sejny.
Dlaczego zabieramy Was w tak daleką podróż? Bo chcemy żebyście posłuchali i zobaczyli jak wracając do tego co było można wspaniale wpływać na teraźniejszość i przyszłość.
Nie ukrywamy, Pogranicze było i jest dla nas ogromnym źródłem inspiracji. Bo przecież Ostróda też jest miejscem o niezwykłej, trudnej ale i wspaniałej historii. Nam też się marzy, żeby dzieciaki i młodzi ludzie czuli dumę i wieź z naszym miastem. Żeby czuły, że to tu jest centrum ich śiata.

To dlatego wracamy już niedługo do zajęć w realu i rozplątywania poplątanych tu ścieżek ludzkich historii. Szczegóły już po weekendzie, a tymczasem posłuchajcie, jak pięknie swoją opowieść o miejscu snuje Bożena Szroeder.
……………………..
#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego- ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *