fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

Autorski Plagiat?
Kultura Ostróda Polityka

Autorski Plagiat?

✒Art. 115 Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Przygotowując się do jednego z naszych autorskich programów Subiektywny Przegląd Internetów poruszyliśmy wątek wyboru na stanowisko dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie Pani Ewy Wiśniewskiej, która stanowisko objęła zarządzeniem burmistrza dnia 1.06.2020. Nic nie wzbudziłoby naszych podejrzeń, gdyby nie kontekst sposobu zwolnienia byłego już dyrektora pana Julian Pawłowski. Oraz fakt, że nazwisko obecnej pani dyrektor od pewnego czasu krążyło w przestrzeni publicznej jako potencjalnego następcy.
Komisja konkursowa składająca się z 5 pracowników Urzędu Miasta dokonała wyboru. Krążyły plotki, że nie wszyscy chętni mogli składać swoje kandydatury.
Dziwne…
A jak dziwne, to trzeba się przyjrzeć 🧐 Tak więc nasz najbardziej analityczny umysł w postaci Kinga Wiśniewska wykonał benedyktyńską pracę i przekopał się przez Autorski Program Działania i Rozwoju Centrum Kultury przedstawiony przez panią Ewę Wiśniewską w trakcie konkursu.
Dziwnym zbiegiem okoliczności okazało się, że znaczna część tego programu jest zbieżna z Koncepcją Rozwoju MOK Olsztyn z 2017 roku autorstwa obecnego dyrektora Mariusza Sieniewicza.
Robi się coraz dziwniej…
Oba dokumenty możecie podejrzeć w poniższych linkach.
✔Co na to obecna dyrektor Centrum Kultury w Ostródzie pani Ewa Wiśniewska?
✔Co na to autor Pan Mariusz Sieniewicz?
✔Co na to miejska komisja konkursowa? Sprawdzili?
✔Co na to Kultura Niepodległa? Badacie takie sprawy.
✔Co na to Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej? Krzysztof Krzyżaniak Marcin Punpur
✔Co na to Wy?

https://bipostroda.warmia.mazury.pl/nabor/93/ogloszenie-id-93-centrum-kultury-w-ostrodzie-dyrektor-etatow-1-etat.html

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjtuIOq4IXqAhVnwIsKHQ0pAhAQFjAAegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fmokolsztyn.bip.gov.pl%2Ffobjects%2Fdownload%2F300678%2Fkoncepja_programowa-pdf.html&usg=AOvVaw3SmvBCyrs2kD8LiuI0_kzQ