fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

Dobre historie nie kręcą się same!

Możesz nam pomóc na wiele sposobów. Sprawdź Jak!

Przez prawie cztery lata naszej działalności wyprodukowaliśmy prawie 400 filmów! Dlaczego to robimy? Bo kochamy miejsce, w którym mieszkamy. Bo dzieje się tu tyle ciekawych rzeczy, działa tak wielu wspaniałych ludzi, o których warto i trzeba głośno opowiadać. Dlatego wciąż powiększamy nasz zespół, dokupujemy sprzęt i kręcimy dobre historie. Wierzymy w ich pozytywną moc!

Przekaż darowiznę

Pomóż nam i sobie - do końca roku skorzystaj z ODLICZENIA PODATKOWEGO Z TYTUŁU DAROWIZNY!

Ustaw stały przelew

Nawet niewielkie, ale regularne wpłaty pozwalają nam lepiej planować przyszłość Telewizji!

Kupujesz w internecie?

Wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów on-line. Łap okazje i korzystaj z rabatów!

Możesz nam zlecić produkcję

Nie prowadzimy działalności gospodarczej, ale w ramach naszej odpłatnej działalności statutowej kręcimy materiały dla innych.

Wspieraj nas - to bardzo proste!

Skorzystaj z prostego systemu płatności on line. Wybierz kwotę lub wpisz własną i postępuj zgodnie z instrukcjami. To proste i bezpieczne rozwiązanie. Dziękujemy!

Jak skorzystać z odliczenia podatkowego!

Przekazanie darowizny na rzecz wybranej organizacji, która zajmuje się działalnością pożytku publicznego, to nie tylko wyraz naszego zaangażowania w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, ale również dobry sposób na to by zapłacić niższy podatek. Przekaż darowiznę  na Telewizję RzeczJasna i skorzystaj z ulgi.

Darowizna to nieodpłatne przekazanie własnego majątku (pieniędzy lub rzeczy) na rzecz obdarowanego.

Darowiznę możemy przekazać m.in. dla fundacji czy stowarzyszeń na takie cele jak np. działalność charytatywna, ochrona zdrowia, działalność na rzecz ochrony praw dziecka, pomoc społeczna, działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, edukacja, kultura, sztuka i ekologia i wiele innych.

Ulgi przysługujące podatnikom odliczane są od dochodu lub podatku – w zależności od rodzaju ulgi. Darowizny należy odliczać od dochodu. Trzeba też mieć na uwadze, że w zeznaniu rocznym za rok 2019 wykazać należy wyłącznie te datki, które zostały przekazane w 2019 roku. Jeżeli darowizna zostanie wykonana później to obniży podatek dochodowy dopiero w kolejnym zeznaniu rocznym – składanym za rok 2020.

Powyższe darowizny można odliczać, atylko do określonego limitu. Przepisy stanowią bowiem, że suma darowizn przeznaczonych na: rzecz organizacji nie może przekroczyć 6% uzyskanego w danym roku dochodu.

Darowiznę odliczamy w formularzu PIT-36 lub PIT-37 (podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych wg skali podatkowej). Jeśli rozliczamy się na zasadach ryczałtu, wtedy skorzystamy z PIT-28. Do wskazania ulg przyda nam się też załącznik PIT/O.

Więcej informacji Ministerstwo Finansów

Odliczenie darowizn w odniesieniu do osób prowadzących działalność gospodarczą w oparciu o PKPiR, dotyczy tylko przedsiębiorców rozliczających podatek dochodowy według skali podatkowej. Darowizny nie mogą odliczyć przedsiębiorcy, którzy wybrali podatek liniowy jako sposób rozliczenia, nie mają prawa do odliczenia od dochodu wspomnianych darowizn.
Więcej informacji o odliczeniach dla przedsiębiorców Ministerstwo FinansówPodczas wypełniania PIT, na formularzu powinniśmy wskazać kwotę przekazanej darowizny, kwotę odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego. Jak spełnić ten ostatni warunek? W przypadku darowizny pieniężnej wystarczającym potwierdzeniem będzie dowód wpłaty (np. potwierdzenie przelewu z naszego konta bankowego na rachunek obdarowanego).

Przelew tradycyjny

Wpłaty możesz dokonać także przelewem tradycyjnym na rachunek:

Santander Bank: 09 1090 2590 0000 0001 3401 1737

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna, 14-100 Ostróda, Słowackiego 13

Tytułem: darowizna na cele statutowe (Telewizja RzeczJasna).

Ustaw przelew stały! Nawet niewielkie, ale regularne wpłaty pozwalają nam lepiej planować przyszłość Telewizji!
Posłuchaj, jak Kinga i Agnieszka mówią dlaczego warto nas wspierać!

Kupujesz w Internecie? Pomagaj za darmo!​

Kochani! Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania podczas codziennych zakupów w internecie.
Wystarczy, że klikniecie w poniższy przycisk  i wybierzecie spośród 1000 sklepów!

Kupujesz i pomagasz!

Wy zrobicie zakupy jak zwykle, a my otrzymamy część ich wartości i będziemy mogli realizować nasze cele. Co najważniejsze - nie zapłacicie ani grosza więcej!

Przypominajka będzie pamiętać za Ciebie!

A jedli zainstalujecie PRZYPOMINAJKĘ nigdy już zapomnicie o pomaganiu przy zakupach!!

Contact

Potrzebujesz spotu albo reportażu? po prostu pisz!

Nie prowadzimy działalności gospodarczej, ale w ramach naszej odpłatnej działalności statutowej kręcimy materiały dla innych. Szczególnie dla organizacji pozarządowych i podmiotów działających społecznie.
Możemy być wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wrażliwe i czułe oko naszej kamery!

tv@simrzeczjasna.pl