fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

Ostróda Sondy

Ostródzkie media, po raz pierwszy we wspólnej akcji #TacySami.

W Ostródzie od kilku miesięcy w przestrzeni publicznej, na slupach i latarniach pojawiają się rasistowskie hasła. A także pieczołowicie przygotowane naklejki ewidentnie szerzące nienawiść  do „obcych”. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w całej Polsce – niestety.
I wcale nam się to nie podoba.

Mamy przecież w Ostródzie naszą własną wielokulturową społeczność. Cudzoziemców, którzy są naszymi sąsiadami od wielu lat. I tych, którzy przyjechali tu całkiem niedawno w poszukiwaniu lepszego życia. Ktoś prowadzi sklep, ktoś szkołę językową. Ktoś jest przewodnikiem. Ktoś występuje w popularnym programie telewizyjnym, przy okazji promując nasze miasto. Ktoś gra w lokalnej drużynie piłkarskiej. Mieszkają tu, płacą podatki, wychowują swoje dzieci.

https://youtu.be/zaNFHJmM_uY

Rola lokalnych mediów jest nie do przecenienia. Nie zawsze mamy bezpośredni wpływ na to co dzieje się w kraju, ale lokalnie możemy zrobić wiele. Jako media lokalne mamy bardzo dużą siłę oddziaływania i cieszymy się dużym zaufaniem naszych odbiorców.

Wspólnie chcemy przypomnieć, że obcokrajowcy, w gruncie rzeczy niewiele różnią się od Polaków.  I, że nasz naród słynął kiedyś z gościnności i otwartości.  Nie ma naszej zgody na szerzenie nienawiści i uprzedzeń. Pamiętajmy, że  to nie kolor skóry  czy narodowość świadczą o człowieku, tylko jego czyny.

 

Zobacz nasze materiały w ramach akcji #TacySami:

http://nasz-glos.com/wiadomosci….

http://www.ostrodanews.pl/spoleczenstwo……

http://ostrodaonline.pl/wiadomosci/…

http://www.naszaostroda.pl/index.php/rozmaitosci…..

https://youtu.be/RzeczJasna….

 

Do naszej akcji przyłączyły się:

  • Nasz Głos – Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego
  • NaszaOstroda.pl
  • Ostrodaonline.pl
  • Ostróda News
  • Radio Zet Gold (lokalny oddział)
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna

Serdecznie dziękujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *