ZDALNE ŚWIĘTA

Dla wielu osób uczestniczenie w tradycyjnych obrzędach religijnych jest bardzo ważnym elementem życia duchowego i warunkiem zachowania dobrej kondycji psychicznej. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się tej stronie życia naszych mieszkańców i mieszkanek.
Przed nami Święta Wielkanocne – dla wielu chrześcijan najpiękniejsze i najważniejsze święta w kalendarzu W tym roku jednak z powodu stanu epidemii i wynikających z niego ograniczeń zmuszeni jesteśmy pozostać w domu.
Zatem jak będą wyglądać Święta on line? Co z tradycyjnym święceniem pokarmów? Jak poradzić sobie z brakiem możliwości spotkań z rodziną i przyjaciółmi, gdy nie możemy fizycznie złożyć życzeń i po prostu się uściskać? A może wykorzystać ten czas na podróż do wewnątrz i refleksję? O tym wszystkim rozmawiamy z ojcem Robertem Wołyńcem, proboszczem parafii Św. Franciszka z Asyżu w Ostródzie.

Dla zainteresowanych – na stronie parafii znajdziecie terminy transmisji mszy oraz tekst obrzędu poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.

Franciszkanie w Ostródzie
www.ostroda.franciszkanie.pl

muzyka:
Gregorian Chant Kevin MacLeod (niekompetech.com)
Licencjonowany na licencji Creative Commons: By Attribution 3.0 Licencja
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030