fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

PŁYNIEMY JEDNĄ ŁÓDKĄ: TULIPAN NA WYNOS
Rozmowy

PŁYNIEMY JEDNĄ ŁÓDKĄ: TULIPAN NA WYNOS

Rodzinne Gospodarstwo Ogrodnicze Wojciech Kacała i Radosława Kacała to jedyny taki w naszym regionie producent kwiatów. W normalnych czasach kilkadziesiąt tysięcy tulipanów pojechałoby nie tylko do Ostródy, ale też do Olsztyna, Brodnicy, Torunia, Mrągowa, Elbląga i Gdańska.
Ale to nie są normalne czasy. To nie jest czas na kwiaty. To nie jest czas na tulipany❗️
Całkowicie zatrzymał się handel. Zamknęły się kwiaciarnie, nie działają hotele i restauracje, które też były dużymi odbiorcami kwiatów.
W sytuacjach kryzysu, ludzie nie kupują kwiatów❗️
A jednak❗️❗️❗️ Apel o pomoc zamieszczony w mediach społecznościowych przez żony obu panów: Joanna Kacała i @Sylwia Kacała spotkał się z ogromnym odzewem ❤️ Mnóstwo osób okazuje swoją solidarność i zamawia za pośrednictwem Facebooka wiązanki tulipanów, żeby pomóc utrzymać się na powierzchni jedynemu w okolicy tak dużemu producentowi kwiatów 💐

Zamknięci w domach czasem zapominamy, że wszyscy płyniemy #NaTejSamejŁódce. Wszyscy w tej chwili bardzo potrzebujemy wspólnoty i poczucia solidarności. A my pokazujemy w szerszej perspektywie zmiany jakie w naszym świecie wywołuje pandemia i co to oznacza dla naszego regionu.
Chcesz podzielić się z nami swoją historią? Opowiedzieć jak w czasach pandemii radzi sobie Twoja firma, zakład pracy, szkoła? Po prostu napisz do nas.

#PROO 3: Materiały Telewizji Rzeczjasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
——————————————-

Muzyka:
Jane Fonda – The Grand Affair
Chris Zabriskie: I Am a Man Who Will Fight for Your Honor – na licencji Creative Commons Attribution
Źródło: http://chriszabriskie.com/honor/
Wykonawca: http://chriszabriskie.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *