PŁYNIEMY JEDNĄ ŁÓDKĄ. HOTEL ANDERS: URATOWAĆ PRACOWNIKÓW

Za medialnym szumem i oficjalnymi komunikatami kryją się różne, nie tylko te zdrowotne koszty pandemii #koronawirus. I różne ludzkie historie.
➡️ „Mamy zatrudnione 82 osoby, które też chcą przetrwać. Tak jak i my. To jest chyba najtrudniejsze w tym wszystkim, co robić? Bo z jednej strony nie mamy przychodów. Tych oszczędności, które mamy starczy na miesiąc, może dwa. I co dalej? (…) To jest kluczowa sprawa: uratować pracowników. Jasne, my możemy teraz wypowiedzieć te 82 umowy, czy ponad 300 w całej Grupie. Ale nie chcemy tego robić! Nie chcemy tego robić, tak jak inni przedsiębiorcy nie chcą tego robić. ” – mówi Tomasz Dowgiałło, Prezes zarządu Hotel Anders, Stare Jabłonki.
Branża hotelarska i turystyczna odczuła gospodarcze skutki pandemii jako pierwsza. Kryzys jest poważny, a stawką są miejsca pracy i wypłaty dla pracowników. Tomek Dowgiałło ma dziś urodziny – trzymamy za Was kciuki Tomku💛

Zamknięci w domach czasem zapominamy, że wszyscy płyniemy #NaTejSamejŁódce. Wszyscy w tej chwili bardzo potrzebujemy wspólnoty i poczucia solidarności. Dlatego zaczynamy zupełnie nowy cykl rozmów. To nie będą błahe rozmowy. Pokazujemy w szerszej perspektywie zmiany jakie w naszym świecie wywołuje pandemia i co to oznacza dla naszego regionu.

P.S. Chcesz podzielić się z nami swoją historią? Opowiedzieć jak w czasach pandemii radzi sobie Twoja firma, zakład pracy, szkoła? Po prostu napisz do nas.

#PROO 3: Materiały Telewizji Rzeczjasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
——————————————–
Muzyka:
Jane Fonda – The Grand Affair
Chris Zabriskie: I Am a Man Who Will Fight for Your Honor – na licencji Creative Commons Attribution
Źródło: http://chriszabriskie.com/honor/
Wykonawca: http://chriszabriskie.com/
Kevin MacLeod: Dreams Become Real – na licencji Creative Commons Attribution
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html
Wykonawca: http://incompetech.com/