Najpiękniejsze ROZLEWISKO w środku miasta. Będziecie ZACHWYCENI tym co zobaczycie w MORĄGU.

Wjeżdżając do Morąga od strony Ostródy po lewej stronie zuważycie połyskującą taflę wody zatopioną w zieleni szuwarów. Jedźcie dalej do restauracji Ostoja Morąg. Zatrzymajcie się na chwilę na parkingu. Macie dwie możliwości:
🚗Jeśli jedziecie samochodem – wysiądźcie. I zróbcie sobie kilkukilometrowy spacerek👣
Jeśli poruszacie się rowerem – jedźcie dalej 🚴‍♂🚴‍♀
I znowu macie dwie możliwości 😁
➡Możecie odbić w lewo i „asfaltówką”, po kilkuset metrach wśród szpalerów starych lip i jaworów, dojedziecie do zjazdu w piaskową drogę – pierwszą po prawej. Poruszajcie się tak, by mieć wodę i trzciny po prawej stronie. Znajdziecie się na ścieżce widokowej wzdłuż rozlewisk, która zaprowadzi Was aż do miasta.
➡Możecie też minąć Ostoję i pojechać prosto aż do pierwszego ronda. Trzecim zjazdem wjedziecie na jedną z głównych ulic miasta. Po lewej stronie będziecie mijać XIV – wieczny ratusz, Pałac rodziny Dohnów, wybudowany w II poł. XVI wieku oraz zabytkową wieżę ciśnień, gdzie obecnie znajduje się Cafe&Bistro ,,Wieża ze smakiem”. Za wieżą, na rondzie, jedziecie prosto. Po chwili skręćcie w pierwszą drogę na lewo. Gdy odwrócicie głowę znów zobaczycie połyskującą wodę i morze trzcin. Trzymajcie się lewej strony. Po około 500 metrach dotrzecie do małego parkingu, gdzie zaczyna się trasa widokowa dookoła morąskich rozlewisk.
❗Nie przegapcie tego miejsca❗ Jeśli bliska jest Wam dzika przyroda, lubicie ciszę, spokój i śpiew ptaków, to tu znajdziecie ukojenie. Warto zabrać ze sobą lornetkę. i aparat. Rozlewiska są ostoją wielu unikatowych i chronionych gatunków ptaków. Kto wie? Może będziecie mieć szczęście i uda Wam się zrobić zdjęcie…? 📸 My zrobiliśmy kilka fajnych ujęć 😉 Gorąco polecamy Gmina Morąg❗
——————————————————————
KOMENTUJCIE. SUBSKRYBUJCIE. 👍 Kliknijcie w dzwoneczek🛎a będziecie otrzymywać informacje na bieżąco. jesteśmy z Wami i dla Was❤️
Jesteśmy też na:
FB – wpadajcie! https://www.facebook.com/simrzeczjasna
Instragram http://www.instagram.com/SIMRzeczJasna
Możecie też nas wspierać na serwisie Patronite http://www.patronite.pl/rzeczjasna
Za dotychczasowe wsparcie z całego serca dziękujemy ❤️
——————————————————————–
#PROO 3: Materiały Telewizji Rzeczjasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.