Wracamy na obiekty sportowe

Wracamy na obiekty sportowe! Od 4 maja będzie można z nich korzystać w niewielkich grupach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Jest to kolejny etap rządowego odmrażania ograniczeń w życiu publicznym. Na razie złagodzenie obostrzeń dotyczyć będzie tylko tzw. otwartej infrastruktury sportowej jak stadiony, boiska szkolne, orliki, korty tenisowe, tory gokartowe, stadniny koni, tory wrotkarskie czy pola golfowe. Ograniczenie dotyczy ilości osób – max 6. Trening będzie mógł odbywać się bez maseczki, jednak dotarcie na miejsce i inne czynności nie związane stricte z wykonywaniem czynności treningowych – obowiązywać będą wszystkie zasady bezpieczeństwa dotyczące miejsc publicznych. Niestety komunikaty rządowe nie rozwiewają wielu wątpliwości i pytań użytkowników. Na szczegółowe rozwiązania przyjdzie jeszcze poczekać.
A jak to będzie wyglądać w Ostródzie? Na to pytanie odpowiada dyrektor Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji Tadeusz Czyczel.

#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030