fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

WARTO WRÓCIĆ DO KORZENI
Dla oka i ucha

WARTO WRÓCIĆ DO KORZENI

Lasami pomiędzy Starymi Jabłonkami, a Taborzem od 6⃣0⃣0⃣ lat niepodzielnie rządzi DĄB PERKUN 🌳 Sędziwy to staruszek. Niejedno widział, niejedno wie. Pamięta jeszcze czasy Zakonu Krzyżackiego. Zasłuchani w szum prastarych konarów moglibyście usłyszeć niejedną historię. Jednak Perkun zazdrośnie strzeże swych tajemnic 🤫 Nie jest łatwo do niego dotrzeć. I dobrze, bo w ciszy i spokoju może dożywać swoich lat. Choć jest sędziwy nadal jest domem wielu stworzeń 🐦🕸🐜, swoistym mikrokosmosem, gdzie od setek lat tętni życie. I nadal obdarza las potomstwem 🌱🌱🌱 Z cierpliwością właściwą tym, którzy długo już płyną rzeką czasu, uczy nas szacunku i miłości do naszego domu, do lasu.

Perkun – naczelne bóstwo panteonu bałtyjskiego, czczony przez Żmudzinów i Prusów, odpowiednik słowiańskiego Peruna. Gromowładca, bóg niebios, ognia i płodności, władca burzy i wojny, strażnik moralności oraz sprawca biokosmicznej płodności w lettolitewskich mitach nieba. Jego świętym drzewem i symbolem był dąb (źródło: wikipedia, encyklopedia PWN).

—————————–
#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

–––––––––––––––––––––––––––––
muzyka:
It will be ok by LiQWYD https://soundcloud.com/liqwyd
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0
Free Download / Stream: https://bit.ly/it-will-be-ok
Music promoted by Audio Library https://youtu.be/aK8x9Qsx8y8
––––––––––––––––––––––––––––––