RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

SKAZANI NA SIEBIE
Video

SKAZANI NA SIEBIE

Szukają zaginionych osób, potrafią po zapachu odnaleźć sprawców poważnych zbrodni czy uratować setki istnień odnajdując ukryte ładunki wybuchowe. To psy policyjne. Taki pies to nie tylko przyjaciel, ale i bohater. Oczywiście nie każdy z tych uroczych czworonogów może służyć u boku policjanta. Do tego ważnego zadania wybierane są te najinteligentniejsze, najodważniejsze i najwierniejsze.
Ten sympatyczny owczarek nazywa się Tasman. Ma na swoim koncie wiele udanych akcji. Szkolenie psa trwa około 5 miesięcy. Przepisy mówią, że pies pracuje do 9. roku życia. W praktyce jednak, jeśli jest zdrowy, a jego zdolności się nie pogorszyły, to pracuje nawet do 13 lat. Po wycofaniu ze służby psy często zostają ze swoimi przewodnikami, jeśli tylko Ci mają odpowiednie warunki. Po wielu latach ciężkiej pracy pies staje się członkiem rodziny.

#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *