Rodziny czekają. Ty też możesz pomóc ; Zbliża się 21 finał Szlachetnej Paczki;

Historia jest prawdziwa, potrzeby są prawdziwe, rodzina istnieje naprawdę. Zmienione są tylko imiona na stronie, żeby chronić prywatność rodziny.
Jak od lat, w listopadzie można dołączyć do ekipy darczyńców w ramach akcji Szlachetna Paczka.
Wystarczy wejść na stronę : https://www.szlachetnapaczka.pl/pomagam-z-paczka/?gclid=Cj0KCQiAkNiMBhCxARIsAIDDKNVQrX4lyO86BvV0eOyqcPgjHJTTGYiLovz1w-VicKWPhsew0IXmzHAaAsfJEALw_wcB
Na stronie można wybrać rodzaj pomocy jakiej jesteśmy w stanie udzielić. Można wybrać rodzinę, której historia szczególnie nas poruszyła i chcemy pomóc właśnie tym konkretnym ludziom. Możemy wpłacić gotówkę w kwocie na jaką akurat nas stać. Można też skontaktować się z liderem lub wolontariuszem Szlachetnej Paczki i zaoferować pomoc, przedmioty jakie mamy a oni pomogą przekazać je potrzebującej rodzinie.
Jeżeli potrzeby wybranej rodziny są duże, warto zorganizować się w gronie znajomych, współpracowników, może zaangażować pracodawcę. Wspólne działanie na rzecz innych buduje też nas.
W listopadzie jest czas na dołączenie do zespołu darczyńców. Wolontariuszem można zostać cały rok, zadań dla wolontariuszy nie brakuje.
Rodzinę, której chcielibyśmy pomóc najlepiej zgłosić do projektu już w sierpniu. Wtedy jest czas na dobre rozpoznanie potrzeb i przemyślenie sposobów pomocy. Po pomoc nie można zgłosić się samemu, takie są zasady pomocy w Szlachetnej Paczce.
Współpraca z rodzinami, którym udzielono pomocy trwa cały rok, są odwiedziny, rozmowy , wspólnie wypita herbata. Najwspanialszym efektem tej współpracy i pomocy jest, gdy ci którzy pomoc otrzymali, nabiorą energii i chcą sami pomagać innym.
Wszyscy możemy zostać DARCZYŃCAMI- indywidualnie lub zbiorowo.