PŁYNIEMY JEDNĄ ŁÓDKĄ: PRZETRWAĆ JESZCZE JEDEN MIESIĄC

Pani Iza pół roku temu otworzyła Kolorowy Butik. Zaryzykowała. Włożyła swoje oszczędności💸 Poświęciła czas ⏳ i serce ❤ Biznes zaczął się rozkręcać. Pojawiły się stałe klientki. I nagle ciach‼ Pandemia‼ Nie ma klientów w sklepie. Sprzedaż spada prawie do zera 📉 Co zrobić❓ Można załamać ręce, zamknąć sklep. Ale można też spróbować się przystosować. I przetrwać ten najtrudniejszy okres. Przetrwać chociaż kolejny miesiąc. I liczyć na ludzką solidarność. Pani Iza nie zawiodła się. Przeniosła sprzedaż do sieci. Pomogły klientki. Pomogła właścicielka lokalu, która wystawiła rachunek za czynsz na 1 złoty polski. 😀 .
Zamknięci w domach czasem zapominamy, że wszyscy płyniemy #NaTejSamejŁódce. Wszyscy w tej chwili bardzo potrzebujemy wspólnoty i poczucia solidarności. A my pokazujemy w szerszej perspektywie zmiany jakie w naszym świecie wywołuje pandemia i co to oznacza dla naszego regionu.
Chcesz podzielić się z nami swoją historią? Opowiedzieć jak w czasach pandemii radzi sobie Twoja firma, zakład pracy, szkoła? Po prostu napisz do nas. .

#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.