PANI LILA CZ. II

Kiedyś w skromniejszych warunkach i w różnych przez lata miejscach działa się w Ostródzie kultura. O swojej pracy z zespołem tańca💃🕺 ludowego opowiada Pani Lilianna, najczęściej nazywana Panią Lilą 😊.
Pani Lila zna temat od podszewki, ponieważ jako akompaniatorka i opiekunka wspaniałych, pięknych i kolorowych strojów👗👚🧥👒🎩 ludowych angażowała się w działania naszego ostródzkiego zespołu przez całe lata.
Z kim pracowała, jak ważna jest współpraca akompaniatora i choreografa, opowiada w tym filmie Sebastianowi i Wam.
Wiemy, że to tylko mały fragment, mały puzzel, cząstka obrazu. Staramy się zebrać tych fragmentów jak najwięcej.
Mamy ostatnią okazję na odszukanie świadków i zebranie ich wspomnień, dotarcia do rodzinnych historii. Za moment wspomnienia tych, którzy tu przyjechali z całej Polski i autochtonów zatrą się w ludzkiej pamięci, a my nie zdążymy usłyszeć tylu fantastycznych opowieści o Ostródzie, okolicach i ludzkich kolejach losu.
Jeśli znacie ludzi, którzy mogliby nam opowiedzieć takie historie dajcie znać. Chętnie je nagramy, skatalogujemu i utrwalimy 🎥#InternetoweArchiwumOstródy wzbogaca się o kolejne materiały. Dziękujemy
✅ kontakt: [email protected]
#zszywamyhistorię
———
Projekt wspierany dzięki Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu #FIO