fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

Video

„Mazurskie Przydroża” na szlaku spacerowym w Ostrowinie

W Ostrowinie miał miejsce nietypowy wernisaż. Pośród okolicznych pól i lasów stanęły rzeźby przedstawiające dzikie zwierzęta zamieszkujące te tereny: wilk, kruk, bielik, borsuk, zając i dzik. Autorka Marcelina Jarnuszkiewicz, taki pisze o swoich pracach: ” Przydroża to rzeźby inspirowane polską przyrodą i tradycyjnym budownictwem ludowym Mazur. Wkomponowałam je w krajobraz wsi, w której mieszkam – Ostrowina. (…) Przydroża nie mają celu ani funkcji. Mam nadzieję, że z czasem nabiorą za to znaczenia dla nas, moich sąsiadów ze wsi i gości odwiedzających Ostrowin.”
Rzeźby umiejscowione przy polnych bezdrożach stanowią swego rodzaju trasę spacerową, wzdłuż której można podziwiać niepowtarzalny krajobraz ostrowińskich wzgórz.
Autorka w realizację projektu zaangażowała rodzinę, mieszkańców Ostrowina, lokalne władze, instytucje i przedsiębiorców. Tak szeroka koalicja to gwarancja dobrze rozumianej sąsiedzkiej współpracy na rzecz na rzecz wsi, w której obecnie mieszka. Podziękowania dla: Gmina Ostróda, sołectwo Ostrowin Jakub Czubak, Nadleśnictwo Stare Jabłonki, Lasy Państwowe firma Stalzłom oraz Piotr Kornobis wraz z Józkiem.

#przydrożamazurskie #rzeźby #wernisaż #mazury #ostrowin #Osterwein