fbpx

RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

Laboratorium Historii - Bitwa pod Grunwaldem cz.1
Historia Laboratorium historii Video

Laboratorium Historii – Bitwa pod Grunwaldem cz.1

Jeśli Wasze wyobrażenia na temat Krzyżaków oraz bitwy pod Grunwaldem opierają się na książce Henryka Sienkiewicza, filmie Aleksandra Forda i obrazie Jana Matejki to zapomnijcie o nich🤷‍♀️🤷‍♂️Mamy potwierdzone informacje z dobrego źródła, że to lekka ściema 😜
A ponieważ lubimy drążyć to wracamy do nowej starej serii #LaboratoriumHistorii. Tym razem namówiliśmy do współpracy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz eksperta w dziedzinie przeszłości, Krzyżaków i mroków średniowecza. Naszym, i Waszym, przewodnikiem będzie @Jarosław Malecki który zęby zjadł na bitwie pod Grunwaldem i wie na ten temat prawie wszystko. W roli reportera RzeczJasna TV debiutuje @Marek Giniewicz.
Będziemy odsłaniać tajemnice, sekrety, burzyć powszechne wyobrażenia dotyczące wydarzeń historycznych😱😱😱

Zaczynamy od wprowadzenia: Skąd się wziął fenomen bitwy pod Grunwaldem❓ 🤔

#PROO 3: Materiały Telewizji Rzeczjasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Muzyka:
Kevin MacLeod: Danse Macabre – Busy Strings – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100556
Wykonawca: http://incompetech.com/
Kevin MacLeod: Danse Macabre – No Violin – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://freepd.com/Classical/Danse%20Macabre%20-%20No%20Violin
Wykonawca: http://incompetech.com/