Krzysztof Iwin

(…) wydobywam obrazy z magmy nieokreślonych kolorów i kształtów (…) Tak Krzysztof Iwin zaczyna swoją pracę. I tak powstają jego niesamowite obrazy. Motywem przewodnim jest człowiek. Szczególną uwagę przyciągają oczy, które jak sam autor mówi są zwierciadłem duszy.
Co czujesz, gdy na nie patrzysz? Lęk? Niepokój? Jesteś zaintrygowany i wyrwany ze strefy komfortu? To dobrze. Bo sztuka w wykonaniu Krzysztofa nie jest łatwa, lekka i przyjemna. Stawia trudne pytania, na które sam musisz znaleźć sobie odpowiedź.

Krzysztof Iwin to artysta pochodzący z Ostródy, absolwent gdańskiej ASP. Udało nam się namówić go na bardzo ciekawa rozmowę. Warto poświęcić czas. Usiąść i posłuchać. Nie trwa dłużej niż odcinek ulubionego serialu 😉

W dziełach Krzysztofa można zauważyć odniesienia do wielkich malarzy minionych epok – Bosha, Bruegla, de Chirico i symbolistów. Stylistyka prac nawiązuje do twórczości Stasysa Eidrigeviciusa, Jerzego Dudy-Gracza, czy Zdzisława Beksińskiego.
Jeszcze do końca sierpnia możecie oglądać jego wyjątkowe prace w Centrum Kultury w Ostródzie Galeria w Amfiteatr w Ostródzie (w dni tobocze w godz. 10.00 – 16.00). Część dzieł jest na sprzedaż. Można kupić autorskie reprodukcje na płótnie, z limitowanej edycji sygnowanej przez autora. Macie niepowtarzalną okazję wesprzeć artystę i zostać mecenasem sztuki.

https://iwin.art.pl/
https://www.facebook.com/krzysztof.iwin.art/
———————————–
#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.