Dlaczego PERONY są tak długie? KOLEJ w Ostródzie po 1945 roku. PIONIERZY „ZIEM ODZYSKANYCH” #7

Czym układ krwionośny dla organizmu tym sieć połączeń kolejowych była dla budującego się państwa po II wojnie światowej. Czy pasażerowie mogli liczyć na wygodną podróż? Dlaczego perony na ostródzkiej stacji są tak długie i jak tętniło życie na ostródzkim dworcu? Skąd przyjechać i dokąd można było odjechać z Ostródy pociągiem. Wybór kierunków był większy niż mamy teraz, czy to nie dziwne?
„Jedzie pociąg z daleka…” 😉

Na wielokulturowy krajobraz Warmii i Mazur, składa się wiele skomplikowanych ludzkich historii, które dziś są już wspólnym dziedzictwem nas wszystkich. Nasz region, jeszcze do niedawna zwany „Ziemiami Odzyskanymi”, stanowi dziś integralną część Polski. Ale ludzie przybyli tu ponad 70 lat temu (i ci, którzy tu zostali), włożyli ogromny wysiłek i wykazali się niezwykłą determinacją. Zbudowali najnowszą historię tych terenów. Stworzyli społeczność.
🟨Pionierzy🟨 #PionierzyZiemOdzyskanych #DługaDrogaDoPolski #RzeczJasna #HistoriaWarmii #HistoriaMazur #wspomnienia #historia #kolej
Czekajcie na kolejne odcinki! Odwiedź nas też na FB https://www.facebook.com/simrzeczjasna

———

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.