RzeczJasna TV

Internetowa Telewizja Społeczna

Video

DIDASKALIA DO ZSZYWANIA MIASTA

Czy czujecie, że jesteście zakorzenieni w swoim mieście? Macie poczucie bycia u siebie❓ Ale tak w głębi duszy, a nie dlatego, że jesteście zameldowani pod tym adresem. Czujecie związek z tym co widzicie naokoło❓ Z historią i przeszłością tego miasta❓ Czy czujecie tą więź czy jest to dla Was tylko miejsce, gdzie śpicie, załatwiacie codzienne sprawy, pracujecie, przemieszczacie się❓ Czy rozumiecie to miasto❓
Skąd te pytania? – no cóż … to wina Wiesław A. Skrobot! Napisał artykuł do naszego #MagazynRzeczJasna pt. Zszywanie miasta. Tytuł niewinny. A wywołał prawdziwa burzę. Posypała się seria negatywnych, czasem niewybrednych komentarzy. Tylko, że w tym artykule w ogóle nie o to chodziło. Czyżby temat zszywania miasta i jego spójności okazał się zbyt abstrakcyjny…?
I tak postanowiliśmy, że powstanie seria filmów z głównym sprawcą całego zamieszania czyli z Wieśkiem Skrobotem właśnie. Prawdziwym autorytetem w dziedzinie przestrzeni, znawcą i pasjonatem lokalnej historii, archeologiem, który swoją wiedzą, odwagą i determinacją w walce z urzędniczymi absurdami przyćmiłby Indianę Jones’a.
Zapraszamy na pierwszy odcinek 🎬
muzyka:
Before Sunset by Soyb https://soundcloud.com/soybmusic
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0
Free Download / Stream: https://bit.ly/_before-sunset
Music promoted by Audio Library https://youtu.be/2AA2A4pow5w

Materiał powstał dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
☑ SUBSKRYBUJ: https://www.youtube.com/simrzeczjasna
Znajdziesz nas również na:
☑ FACEBOOK: https://www.facebook.com/simrzeczjasna/
☑ INSTAGRAM: https://www.instagram.com/rzeczjasna/
☑ TWITTER: https://twitter.com/rzeczjasna
✉KONTAKT DO NAS: [email protected]
http://www.simrzeczjasna.pl