LODÓWKA SPOŁECZNA W CZASACH ZARAZY

W obecnej sytuacji wielu ludzi znajduje się w szczególnie trudnym położeniu , w tym osoby w kryzysie bezdomności (w naszym mieście to ok.30-40 osób) oraz osoby ubogie. Lodówka społeczna to dla nich duże wparcie. Dlatego prosimy podzielcie się z tymi, którzy mają naprawdę niewiele❗️
ℹ️ Lodówka mieści się przy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej – dawny budynek sądu przy ul. Olsztyńskiej 1.
Od poniedziałku, po długich dyskusjach i rozważaniach dotyczących bezpieczeństwa jest warunkowo otwarta.
⚠WAŻNE⚠
✅ lodówka społeczna czynna jest 1⃣0⃣:0⃣0⃣-1⃣6⃣:0⃣0⃣;
✅ lodówka jak i opakowania jedzenia są dezynfekowane;
✅ prosimy przynosić przede wszystkim jedzenie w oryginalnych opakowaniach fabrycznych. Każde jedzenie prosimy przynosić w opakowaniu (może być torebka foliowa), podpisane (data, skład).
✅ Osoby i firmy chcące podzielić sie większymi ilościami żywności prosimy o kontakt ze Stacja Socjalna i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Ostródzie tel. 89 646 25 61
✅ O kontakt ze Stacją Socjalną prosimy też wszystkie osoby chcące podzielić się płynem do dezynfekcji, bo o ten jest ostatnio bardzo trudno, a lodówka jest kilka razy dziennie dezynfekowana.
‼ Nie przynosimy odzieży ‼ ‼ Czynna jest tylko lodówka ‼

⚠ Misją lodówki jest niewyrzucanie jedzenia ❌🍊🍞🥦 a dzielenie się z najbiedniejszymi. W tym trudnym czasie bądźmy razem, ograniczajmy kontakt i wychodzenie z domów. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy zostali sami.

#PROO 3: Materiały Telewizji RzeczJasna powstają dzięki finansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.